Üntel Kablo’nun Yeni Yatırımları Maksimum Kaliteyi Güvence Altına Alıyor

Son yıllarda dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını, siyasi krizler, ticari anlaşmazlıklar ve uluslararası savaşlar ile global tedarik zincirleri oldukça olumsuz etkilendi ve etkilenmeye de devam ediyor. Bazı ülkeler ve şirketler uyguladıkları yaptırımlar, mevcut jeopolitik ve ticari engeller nedeniyle tedarik zincirlerini Çin ve Rusya gibi ülkelerden farklı ülkelere kaydırma kararı aldı. Saydığımız bu unsurları, dünyamızın içinde bulunduğu zorlu gündemlerin negatif yönleri olarak adlandırılabiliriz. Fakat işin diğer tarafında tüm bunların, bazı ülkeler, sanayi kolları ve şirketler için avantajlar yarattığı da bir gerçek.

Yaşanılan bu süreçte bazı diğer sanayi kolları gibi kablo sanayiinin de tüm dünyada iyi bir performans sergilediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Negatif unsurların çokluğuna rağmen, birçok kablo üreticisi artan talepten memnun ve ürünleri rağbet görüyor. Bu yıl, 50. kuruluş yıl dönümünü kutlayan, tamamen yerli sermaye ile kurulmuş olan kablo üreticisi Üntel Kablo‘da bu üreticilerin arasında. İçinde bulunduğumuz zorlu dönemlerde güçlü finansal yapısını korumayı başaran Üntel, aynı zamanda faaliyetlerini sürdürdüğü tesisleri, makine parkuru, ekibi, yeni ürün sertifikaları ve kalite yönetimini adına önemli yatırımlar yapma imkanı buldu.

Tüm üretimlerini Marmara bölgesi, Kocaeli’nde bulunan fabrikasında gerçekleştiren Üntel Kablo, kuruluşundan bu yana üretmekte olduğu kauçuk ve özel kablolarda uzun yılların kattığı deneyim ile rekabet ettiği pazarlarda lider olarak konumlanan bir marka. Üntel global alanda rekabetini arttırmak ve güçlü gelecek vizyonuyla, 2010 yılında Dilovası’nda yer alan fabrikasına taşınmasından günümüze kadar ekipman ve yeni teknolojilere yatırımlarını kesintisiz olarak sürdürdü.

Yatırım planları kapsamında; onaylar ve resmi süreçlerin tamamlaması ile birlikte yakın gelecekte Üntel, üretim kapasitesini artırmak ve yeni ekipmanlara alan oluşturmak için ikinci faz inşaat projesini devreye alacak.

Ayrıca Üntel Kablo; hizmet kalitesi, müşteri memnuniyetini sektöründe en yüksek standarda taşımak ve üretim sürelerini kısaltmak adına 2022 yılı içerisinde kauçuk kablolar için yeni bir CCV hattı ve ayrıca büküm hatları da devreye almayı planlıyor.

Müşteri ve paydaşlarına çözüm ortağı olma felsefine sahip olan, nihai üründe en yüksek kaliteyi müşterilerine sunabilmek adına yeni ekipmanlarını dünyanın önde gelen ve prestijli kablo makinesi üreticilerinden temin eden Üntel, ayrıca insan kaynağına olan yatırımları ile de ekibini kuvvetlendirerek en kaliteli hizmeti hedeflemektedir.

Tecrübeli kadrosunun yürüttüğü özverili Ar-ge çalışmaları sonucu tasarlanan yeni ürün grupları ile yeni pazarlara giriş yapmayı hedefleyen Üntel Kablo, bu ürünlerini saygın uluslararası kuruluşlardan sertifikalandırarak paydaşlarına onaylanmış kaliteyi sunmakta.

Ürettiği kabloların %60’ından fazlasını, 6 kıtada 80’den fazla ülkeye ihraç eden Üntel, 15.000’in üzerinde ürün çeşidi, 250’den fazla Uluslararası ürün sertifikası ile sektöründe lider konumda yer almaktadır.

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası’nı
ve Aydınlama Metnimizi inceleyebilirsiniz.